REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

18-06-2018 - Paraksta līgumus par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju energoefektivitātes un atjaunošanas pasākumu īstenošanai

 

2018.gada 18.jūnijā vēl septiņas mājas Rīgā iesaistās  dzīvojamo māju energoefektivitātes un atjaunošanas pasākumu īstenošanā pašvaldības finanšu atbalsta programmas ietvaros. Rātsnama Kamīnzālē  septiņu  māju iedzīvotāji saņēma līgumus par pašvaldības 50% līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju remontdarbiem.

Šogad tika apstiprināta jauna programma, kas paredz sniegt pašvaldības finansiālu atbalstu dzīvokļu īpašnieku biedrībām ne tikai energoauditu veikšanai, bet arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskās paraugdokumentācijas izstrādei un apmaksāt pusi no energoefektivitātes pasākumiem, kā arī dzīvojamās mājas atjaunošanas darbiem.

Kopumā septiņām dzīvojamām mājām, par kurām pēdējā laikā pieņemti lēmumi par pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu, atvēlēti 81407,49 eiro. Darbi, kurus iecerējuši veikt iedzīvotāji, ir ļoti dažādi, jo katrai mājai ir savas vajadzības.

Rīgas domē tika parakstīts līgums ar biedrību „Alojas nams”, kura savā māja Alojas ielā 2, veiks cokola remontdarbus un kāpņu telpas kosmētisko remontu. Pašvaldība šiem darbiem piešķīrusi 4 547,55 eiro. Biedrība „Ozolciema māja 10/5” no Rīgas domes saņems 16 945,65 eiro, lai atjaunotu betona jumta hidroizolāciju 11 stāvu mājai Bruknas ielā 8.
Līgums tika parakstīts arī ar DzĪB „Kazarmu nams”, kura apsaimnieko nelielu ēku Kazarmu ielā 8, un vēlas veikt karstā un aukstā ūdensvada remontu pagrabā, šim nolūkam pašvaldība piešķīrusi 997,52 eiro.

Vēl līgumi tika parakstīti ar DzĪKs „Inženieris” par pašvaldības līdzfinansējumu 17 348,91 eiro apmērā, lai piecu stāvu mājai Maskavas ielā 252, korpuss 2 nomainītu jumta segumu, un DzĪB „Nams – 254” par 7493,32 eiro līdzfinansējumu, lai veiktu ēkas Maskavas ielā 254/6 gala sienas siltināšanu un fasādes apdares atjaunošanu.

Pašvaldības piešķīrusi līdzfinansējumu 12 766,43 eiro arī DzĪB „Brantkalna 9”, kas 12 stāvu mājai Detlava Brantkalna ielā 9 veiks logu un durvju nomaiņu kāpņu un pagrabu telpās un atjaunos betona jumta hidroizolāciju. Savukārt DzĪKs „78B” saņems 21 308,11 eiro lielu līdzfinansējumu divu gala sienu siltināšanai.

Jaunā programma, kuras īstenošanā piedalās arī Rīgas p/a “Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA), jau guvusi lielu dzīvokļu īpašnieku biedrību ievērību, jo vairāku simtu māju iedzīvotāji ir interesējušies par nepieciešamajiem dokumentiem. Vairāku desmitu māju dzīvokļu īpašnieku biedrības jau iesniegušas dokumentus, no kuriem daļa jau izskatīti un pieņemti lēmumi par pašvaldības atbalsta sniegšanu.