REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

08-06-2018 - Mad City — starptautisks pilsētplānošanas pasākums Rīgā

 

Šā gada 31. maijā un 1. jūnijā Rīgā notikušais viedo pilsētu koncepta attīstībai veltītais Mad City Happening 2018 pasākums (Pasākums) pulcēja gan vietējos un aizrobežu ekspertus, gan visdažādākos sabiedrības pārstāvjus - baņkierus un māksliniekus, attīstītājus un pensionārus, tehnoloģiju uzņēmumus un dabas draugus, kā arī politiķus, arhitektus, inženierus, antropologus un pilsētplānotājus, Rīgas pašvaldības struktūrvienību pārstāvjus, tostarp no Rīgas p/a “Rīgas enerģētikas aģentūra”.

Pasākums veltīts viedo pilsētu koncepta attīstībai, fokusējoties uz jaunākajām un neparastākajām idejām tehnoloģiju jomā un cilvēku līdzdarbību. Pasākums norisinājās divās unikālās vietās Rīgā – “Godvil” telpās bijušās rūpnīcas “VEF” teritorijā (31.maijā) un VEF Kultūras pilī (1.jūnijā).

Šī gada pasākuma galvenā tēma – “Pilsēta un Nauda”– palīdzēja Pasākuma apmeklētājiem atklāt apslēptās pilsētu vērtības, iepazīt jaunus finansējuma veidus, saprast neparastās attiecības starp pilsētu un naudu:

  • neredzamā nauda -  publiskās ārtelpas, velobraukšanas un kājāmiešanas paslēptie labumi (walkability);
  • dažādie finansējuma veidi pilsētai (un kā tie mainīs mūsu pilsētas – , lielo investoru nauda,  pūļa finansējums, “blokchain” tehnoloģijas, mājokļu kooperatīvi);
  • ES investīciju politika nākotnē 2020+(jaunākās ziņas no Eiropas Komisijas);
  • abonē pilsētu (mobilitāte kā pakalpojums, mobilitātes punkti un dalīšanās automobiļu izmantošanā, ķīniešu velosipēdi, kā arī dažādi straumēšanas servisi Netflixi);
  • 10 neparasti attiecību veidi = maksājumi kā instruments – pasaules pilsētu stāsti (iebraukšanas maksa, mobilie maksājumi, kopienas finansēti projekti);
  • kā to iztērēt?– līdzdalības budžets, investīciju kartēšana un lielie dati.

Pirmajā dienā pieaicinātie pasaules klases eksperti uzstājās ar prezentācijām, kā arī piedalījās grupu paneļdiskusijās ar klātesošo apmeklētāju viedokļu apmaiņas elementiem par dažādu sektoru attīstības vīzijām (viedā mobilitāte, viedais apgaismojums u.c.).

Otrā Pasākuma diena bija pilnībā veltīta unikālam pilsētplānošanas hakatonam — ideju sacensībām, kurās komandas veidoja un prezentēja savas radošās vīzijas par VEF un apkārtējās teritorijas uzlabošanu. "Mad City Happening 2018" pilsētplānošanas hakatonā uzvarējušas pilsētplānošanas komandas "Start. State. Smile", " Make VEF Great Again", "VEF-MĒS" un "VEF-Vision of Excellence First". Visas uzvarētājkomandas sadalījušas 10 000 eiro balvu fondu.

Kopumā pilsētplānošanas hakatonā piedalījās septiņas komandas, kuras dienas laikā radīja vairākas jaunas idejas VEF apkaimes attīstībai.

Komandas "Start. Stay. Smile" ideja bija apļveida krustojuma uz Brīvības-Gustava Zemgala gatves šķērsojuma paceļamais gājēju-velosipēdistu tilts, lai savienotu abas Brīvības ielas puses, un trīs parku novietojums. Komandas sastāvu veidoja pārstāvji no ASV uzņēmuma "Lion Partners", arhitektūras uzņēmumi "Landshape" un "NAMS", Parīzes biznesa skolas "ESLCA", Mākslas akadēmijas, būvniecības uzņēmuma "IE.LA Inženieri" un Rīgas domes Satiksmes departamenta.

Komandas "Make VEF Great Again" ideja bija mobilitātes punkti un zaļie parki, komandas "VEF-MĒS" ideja bija par stāvvietas mobilo lietotni teritorijā strādājošajiem, bet komandas "VEF-Vision of Excellence First" ideja bija par VEF iekškvartāla parka izveidi, un tajā izvietot pieminekli "Minox" fotoaparātam.

Paredzams, ka visu septiņu komandu izveidotās idejas novērtēs un iekļaus topošajā Rīgas pilsētas teritorijas plānojuma otrajā redakcijā, nosakot ar Rīgas domes finansējumu zonējumu un teritorijas izmantošanas nosacījumus. Tāpat veidos projektēšanas darba uzdevumus un sagatavos tehnisko projektu VEF tilta pārbūvei, kuru plāno uzsākt 2020.gadā. Kā arī plānots par Eiropas Savienības un Rīgas domes finansējumu realizēt Rīgas enerģētikas aģentūras projektu par mobilitātes punktiem Rīgas pilsētā.

"Mad City Happening 2018" veidotājs Neils Balgalis sacīja, ka galvenais mērķis bija apvienot Latvijas un ārvalstu pilsētplānotāju, VEF apkaimes iedzīvotāju un uzņēmumu pārstāvju prātus un dažādo pieredzi, lai radītu ļoti konkrētas, taustāmas idejas pilsētvides pilnveidošanai.

Plašāka informācija ir atrodama šeit.